Paadimessil käitumise etikett
Paadimesse toimub aastaringselt üle maailma tohutult palju ja nende külastamine pakub veehobihuvilistele rohkelt põnevaid võimalusi värskete paadiuudistega kursis olla. Oodata on ahvatlevaid messipakkumisi ning inspireerivaid hetki koos sama kirge jagavate inimestega.
Ka Eestis toimub igal aastal märtsis uue veesõiduhooaja algust kuulutav suursündmus – Meremess.
Tõepoolest pole paremat kohta, kus tutvuda uute paadimudelite ja -brändidega. Saab võrrelda erinevaid veesõidukeid ning hõlbustada enda jaoks teadliku valiku tegemist. Infot saab valdkonna ekspertidelt kätte vahetus suhtluses ja kõik on ühes kohas koos.
Kuid nagu igal suurel üritusel, on ka paadimessidel oma käitumisetikett, mille järgimine aitab kõigil osapooltel säilitada head tuju ja nauditavat kogemust.
Toomegi järgnevalt välja mõned soovitused ja näpunäited, kuidas paadimessil viisakalt ja lugupidavalt käituda. Eriti kui oled paadimessil alles uus, võib see artikkel sulle palju väärtuslikku infot pakkuda.
10 soovitust mida paadimessil teha ja mida mitte teha
1. Küsi luba enne paadile minekut.
Kuigi sind julgustatakse enamasti alust põhjalikumalt uurima, on siiski viisakas alati enne pardale astumist müüjalt selleks luba küsida. Samal ajal võivad müüjad ka paatidele lubatud inimeste arvu piirata, et tagada kõigile huvilistele pardal mugav õhkkond ning säilitada eksponaadi hea konditsioon.
2. Enne pardale minekut võta ära jalatsid või kasuta selleks ettenähtud susse.
Kui oled paadile minekuks loa saanud, siis enne pardale astumist võta ära jalatsid või kasuta müüja poolt antud ühekordseid susse. See aitab hoida paati puhtana ja kindlustada eksponaadi hea väljanägemine kogu messi vältel.
3. Ära söö paatidel.
Kui sul on nälg, söö enne või pärast paatidele minekut. Paadid peavad jääma puhtaks, et potentsiaalsetele ostjatele head muljet avaldada, seega ei ole söömine ja joomine paadi pardal enamasti lubatud.
4. Ära kasuta paadi WC-d.
Ära kohtle paati nagu see oleks juba sinu oma! Seetõttu väldi paadiekskursioonide ajal tualettide kasutamist ja ole kindel, et ka sinu pisipere mõistab seda.
5. Tule messile ettevalmistatult.
Kui otsid endale uut alust, uuri juba enne messile tulekut erinevaid brände või paaditüüpe, mille kohta sooviksid rohkem teada saada.
6. Ära too kaasa lemmikloomi.
Me kõik armastame oma lemmikloomi, kuid nende kaasavõtmine paadimessile ei ole hea mõte (välja arvatud juhul, kui tegemist on teenistusloomaga). Messikülastus võib päris pikaks venida, tõenäoliselt vaatad paate terve päeva, nii et tark on oma karvased sõbrad koju jätta.
7. Too kaasa oma lapsed.
Enamasti on messidel mõeldud ka laste jaoks huvipakkuvatele tegevustele ning paadimessidel jätkub avastamisrõõmu tervele perele!
8. Kasuta õppimisvõimalusi.
Tihti on paadimessidel mitmesuguseid seminare, lühiloenguid ja töötubasid erinevatel teemadel nagu paaditurvalisus, kalapüügi oskused, paadiremont või muud sellist. Vaata paadimessi kava ja leia endale sobiv õpiamps, et oma teadmisi värskendada!
9. Kanna mugavaid jalatseid.
Parimad jalatsid paadimessi jaoks on mugavad vabaaja jalanõud. Sinu jalad tänavad sind, kui kõnnid üritusel pikalt ringi.
10. Ära karda küsimusi esitada!
Paadimessidel on alati kohal brändide esindajad, kes vastavad meelsasti kõigile sinu küsimustele. Pigem küsi rohkem, kui vähem, sest ainult nii saad teha enda jaoks teadliku valiku!
Kui oled ostmas oma esimest mootorpaati, siis loe ka artiklit Paadiostja kontrollnimekiri, kus saad väikese spikri, milliseid küsimusi paadimüüjalt küsida.
Liitu Eesti Paadiomanike Klubi Facebooki grupiga ka siis, kui paadiomanik veel ei ole, aga on soov!